Přejít k obsahu

EIC2019

Zástupci Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) v těchto dnech prezentují výsledky svých výzkumných aktivit na mezinárodní konferenci Electrical Insulation Conference (EIC).

Jedná se o jednu z nejvýznamnějších konferencí v oboru elektroizolační techniky a technické diagnostiky, jejíž 37. ročník se koná v kanadském Calgary v provincii Alberta. Konference je plně sponzorovaná a organizovaná společností IEEE Dielectric and Electrical Insulation Society (DEIS). V průběhu konference zazní 76 odborných přednášek a 50 posterových prezentací od účastníků z 26 zemí světa. Její oborné zaměření pokrývá široké spektrum témat souvisejících s elektroizolačními systémy transformátorů, točivých strojů a kabelů společně s nástroji jejich diagnostiky.

Radek Polanský a Pavel Prosr zde prezentují výsledky výzkumů v oblastech vývoje nanokompozitních materiálů nové generace pro elektroizolačních systémy točivých strojů a taktéž nových způsobů pokročilé diagnostiky kapalné složky izolačního systému výkonových transformátorů. Aktivní účast na této konferenci umožňuje všem jejím účastníkům každoroční kontakt s odbornou komunitou tvořenou špičkovými odborníky jak z akademické, tak z průmyslové sféry a výrazným způsobem přispívává k jejich tvůrčí vědecké činnosti.


19.06.19
Zpět na seznam aktualit

Patička