Přejít k obsahu

Martin Hirman získal cenu na mezinárodní konferenci ISSE 2017 v Sofii

Na 40. ročníku mezinárodní konference ISSE v Sofii byl oceněn příspěvek, který se zabývá realizací vědeckého experimentu a který se věnuje drsnosti flexibilních substrátů. Příspěvek prezentoval Martin Hirman a za svoje vystoupení získal ocenění "Excellent Poster Award for Young Scientist".

Pro mladého vědce z Fakulty elektrotechnické ZČU v Plzni je to první ocenění, které na některé z konferencí získal. Během svého vystoupení představil účastníkům konference průběh a výsledky výzkumu zabývajícího se drsností flexibilních substrátů.

„Nosné PET fólie byly nejprve mechanicky zdrsněny s pomocí brusných papírů s různou velikostí abrazivních částic. Následně byl na zdrsněné fólie za pomoci přístroje Aerosol Jet Printing (AJP) nanesen stříbrný vodivý inkoust. Po vytvrzení inkoustu bylo šablonovým tiskem na vytvořené substráty naneseno elektricky vodivé lepidlo, do kterého byly osazeny SMD čipové rezistory. Po vytvrzení vzorků byla testována jejich mechanická pevnost. Naměřené hodnoty byly následně statisticky zpracovány a prezentovány v tomto příspěvku,“ popsal stručně průběh experimentu oceněný vědec.

Výsledky popsaného experimentu byly v rámci konference prezentovány formou krátké prezentace v anglickém jazyce s následnou posterovou prezentací.

Na výzkumu se podílel tým ve složení doc. Aleš Hamáček, doc. František Steiner, Ing. Martin Hirman, Ing. Jiří Navrátil a Ing. Radek Soukup.


25.05.17
Zpět na seznam aktualit

Patička