Přejít k obsahu

Aktuality

Aktuality

 • Oblek SmartPRO 2
  Oblek SmartPRO 2

  V pátek 15. 12. 2017 došlo v prostorech inovačního centra k předání výsledků projektu, kde vznikl ve spolupráci mezi Regionálním inovačním centrem elektrotechniky (RICE) a společností VOCHOC, s.r.o. záchranný hasičský oblek SmartPRO 2.

  15.12.17
  Číst dále >
 • Technologické fórum o Smart textiliích
  Technologické fórum o Smart textiliích

  Na Západočeské univerzitě v Plzni (ZČU) proběhlo technologické fórum na téma Chytré textilie, které uspořádaly Poradenská kancelář Horní Falc a Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE).

  08.11.17
  Číst dále >
 • Návštěva francouzského velvyslance na RICE
  Návštěva francouzského velvyslance na RICE

  Francouzský velvyslanec J. E. Roland Galharague si prohlédl výzkumné prostory Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při návštěvě Západočeské univerzity v Plzni (ZČU).

  03.11.17
  Číst dále >
 • Nový děkan FEL, profesor Zdeněk Peroutka
  Nový děkan FEL, profesor Zdeněk Peroutka

  Akademický senát dnešní volbou rozhodl o novém děkanovi Fakulty elektrotechnické (FEL), jímž se stal profesor Zdeněk Peroutka, ředitel Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) a proděkan FEL pro vědu a strategii. Do funkce děkana nastoupí v březnu 2018 a to na čtyřleté období.

  01.11.17
  Číst dále >
 • Hasičský oblek SmartPRO na Noci vědců
  Hasičský oblek SmartPRO na Noci vědců

  V plzeňské Techmania Science Center o. p. s. byla v pátek 6. 10. 2017 k vidění expozice Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) a Fakulty strojní, Západočeské univerzity v Plzni (ZČU), jakožto součást třináctého ročníku oblíbené celorepublikové akce Noc vědců.

  06.10.17
  Číst dále >
 • Návštěva společností ITRI Taiwan a TEKK
  Návštěva společností ITRI Taiwan a TEKK

  Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) přivítalo ve svých prostorech společnosti ITRI Taiwan (Industrial Technology Research Institute, Taiwan) a TEKK (Tchajpejská ekonomická a kulturní kancelář v Praze).

  03.10.17
  Číst dále >
 • Konference PRECEDE 2017 proběhla úspěšně na RICE
  Konference PRECEDE 2017 proběhla úspěšně na RICE

  Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni pořádalo mezinárodní konferenci „PRECEDE 2017“. Konference probíhala ve dnech 5. a 6. září v prostorách výzkumného centra RICE.

  06.09.17
  Číst dále >
 • Naši kolegové se zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017
  Naši kolegové se zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017

  Výzkumníci z týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se minulý týden zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017, která se koná jednou za dva roky a jde o významné sympozium zaměřené na numerické metody v elektromagnetismu.

  27.06.17
  Číst dále >
 • Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL
  Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL

  Odborníci na elektrické pohony budou 6. a 7. června diskutovat o novinkách a trendech na jubilejním 35. ročníku celostátní Konference o elektrických pohonech.Místem konání konference je tradičně Fakulta elektrotechnická ZČU.

  05.06.17
  Číst dále >
 • Martin Hirman získal cenu na mezinárodní konferenci ISSE 2017 v Sofii
  Martin Hirman získal cenu na mezinárodní konferenci ISSE 2017 v Sofii

  Na 40. ročníku mezinárodní konference ISSE v Sofii byl oceněn příspěvek, který se zabývá realizací vědeckého experimentu a který se věnuje drsnosti flexibilních substrátů. Příspěvek prezentoval Martin Hirman a za svoje vystoupení získal ocenění "Excellent Poster Award for Young Scientist".

  25.05.17
  Číst dále >
 • Projekt, na kterém se podíleli výzkumníci z naší fakulty, získal mezinárodní ocenění
  Projekt, na kterém se podíleli výzkumníci z naší fakulty, získal mezinárodní ocenění

  Výzkumný tým FEL – RICE, který se podílel na řešení mezinárodního projektu RiMaCon (Risk Management Software System for SMEs in the Construction Industry) získal jednu z cen West Midlands Celebrating Construction Awards 2017. Oceněny byly výsledky mezinárodního evropského projektu EU 7.RP, který byl řešen v rámci   aktivity Marie Curie. Západočeská univerzita byla členem konsorcia tohoto projektu. Dalšími členy konscorcia byly Vettorazzo Costruzioni s.r.l. (IT), Computors Ltd (UK), University of Wolverhampton (UK) – hlavní koordinátor projektu.

  24.05.17
  Číst dále >
 • Pixelový částicový detektor je k vidění na Jaderných dnech
  Pixelový částicový detektor je k vidění na Jaderných dnech

  V rámci akce „Jaderné dny 2017“, která právě nyní probíhá na Fakultě strojní ZČU, mohou návštěvníci vidět spoustu zajímavých exponátů tykající se jaderné energetiky. Tedy průmyslového oboru, který má v Plzni a na ZČU dlouhou tradici. Jeden z exponátů pochází i z našeho výzkumného centra.

  17.05.17
  Číst dále >
 • Spolupracujeme se silnými a významnými partnery
  Spolupracujeme se silnými a významnými partnery

  Firma ABB byla jedním z dodavatelů vybavení do halové laboratoře našeho výzkumného centra. O spolupráci pak vzniklo následující video, které společnost uvolnila pro své průmyslové partnery.

  31.03.17
  Číst dále >
 • Chytrý zásahový oblek pro hasiče si z Brna odváží cenu Zlatý Ampér
  Chytrý zásahový oblek pro hasiče si z Brna odváží cenu Zlatý Ampér

  Ocenění Zlatý Ampér získal včera chytrý zásahový oblek smartPRO na letošním 25. ročníku veletrhu AMPER v Brně. Po prosincovém vítězství v mezinárodním předkomerčním tendru v rámci projektu Smart@Fire je to další úspěch českého konsorcia sdružujícího výzkumný tým z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni a společností VOCHOC, Holík International, Elitronic a Applycon. Fakulta elektrotechnická získala toto ocenění také v roce 2013, kdy byl oceněn modulární řídicí systém REMCS.

  22.03.17
  Číst dále >
 • Bojujeme o Zlatý Ampér
  Bojujeme o Zlatý Ampér

  V Brně dnes začal veletrh AMPER 2017. Mezi prvními návštěvníky našeho stánku byli členové poroty soutěže Zlatý Amper.

  21.03.17
  Číst dále >
 • V Brně se chystá veletrh AMPER a nebudeme na něm chybět
  V Brně se chystá veletrh AMPER a nebudeme na něm chybět

  Zveme vás k prohlídce našeho stánku na letošním ročníku veletrhu AMPER v Brně. Uskuteční se od 21. do 24. března na brněnském výstavišti. Najdete nás v hale V, řada 8, stánek č. 8.22.

  09.03.17
  Číst dále >
 • Hasičské obleky českého konsorcia dobyly Evropu
  Hasičské obleky českého konsorcia dobyly Evropu

  Výzkumný tým RICE pod vedením docenta Aleše Hamáčka zaznamenal obrovský úspěch v Evropě. Chytré hasičské zásahové obleky, na jejichž vývoji se tým podílel společně s firmami VOCHOC, Holík International, Elitronic a Applycon, byly v předkomerčním tendru (Pre-commercial procurement tender) označeny jako nejlepší.

  19.12.16
  Číst dále >
 • Slavný Třebechovický Proboštův betlém pohání systém navržený odborníky z RICE
  Slavný Třebechovický Proboštův betlém pohání systém navržený odborníky z RICE

  Výzkumníci z našeho centra se podíleli na restaurování národní kulturní památky – Třebechovického Proboštova betlému. V květnu letošního roku zprovoznili nový pohon a koncem listopadu dokončili instalaci zabezpečovacího systému. Betlém je nyní připraven ukázat se v celé své kráse návštěvníkům, kteří během adventu zavítají do Třebechovického muzea betlémů.

  08.12.16
  Číst dále >
 • Chytré obleky pro hasiče byly k vidění při cvičném požáru v restauraci Na Spilce
  Chytré obleky pro hasiče byly k vidění při cvičném požáru v restauraci Na Spilce

  Dnes ráno se uskutečnil cvičný zásah hasičů v restauraci Na Spilce v plzeňském pivovaru. Hasiči při zásahu použili "chytré obleky", na jejichž vývoji se podílí výzkumný tým z RICE.

  05.12.16
  Číst dále >

Patička