Seminář "Jak postavit kompletní řešení IoT"

Fakulta elektrotechnická ve spolupráci s IQRF Alliancí uspořádali v prostorech fakulty odborný seminář na téma „Jak postavit kompletní řešení IoT“.

Seminář byl určen pro všechny, kteří se zajímají o IoT a proto se ji účastnili nejen studenti a zaměstnanci ZČU, ale i studenti a pedagogové ze Střední průmyslové školy elektrotechnické v Plzni. Školení se těšilo hojné účasti a zájem byl i ze strany zástupců z komerční sféry.

Seminář zahájil proděkan pro strategii a rozvoj Jiří Tupa, který informoval potencionální uchazeče o možnosti studia na Fakultě elektrotechnické. Poté navázal Petr Kašpar z katedry technologií a měření FEL, který informoval o projektu Smart Campus. Myšlenka projektu je zmenšený model města, živá laboratoř (living testbed), umožňující testování nejmodernějších smart a IoT technologií ve zmenšeném měřítku. Dále své prezentace v této oblasti přednesli školitelé ze společnosti IQRF Alliance, Ivona Spurná a Dalibor Šíma. Součástí semináře byly i praktické ukázky IQRF technologie a účastníci si tuto technologii mohli sami vyzkoušet a otestovat.

Další seminář na toto téma opět proběhne 28. 11. 2018 v prostorách Fakulty elektrotechnické, ZČU.

Prosíme zájemce, aby se registrovali zde, jelikož kapacita učebny je omezená.

Všem registrovaným potvrdíme e-mailem přihlášení před konáním akce.

_MG_5835

_MG_5838