Diagnostika 2018

Ve dnech 4. – 7. 9. 2018 proběhl již 13. ročník v řadě mezinárodní konference Diagnostika‘ 18.

Z původně Česko-Slovenské konference vzniklo postupem času mezinárodní setkání odborníků v oblasti elektrotechniky, neboli International Conference on Diagnostics in Electrical Engineering (Diagnostika). Konference si ze svých počátků ponechala diagnostiku jako logo a hlavní odbornou náplň. V současné době již počet zahraničních účastníků výrazně převyšuje počet tuzemských účastníků a zároveň se také každým ročníkem zvyšuje počet odborných příspěvků konference.

Regionální inovační centrum elektrotechniky při Fakultě elektrotechnické ZČU prezentovalo především své výsledky v oblasti vysokonapěťových systémů točivých strojů i vysokonapěťových transformátorů. Odborníci ze ZČU měli možnost jednat o spolupráci s významnými partnery z průmyslové oblasti, např.: ANDRITZ Hydro GmbH, ČEZ a další a také i o spolupráci na poli výuky a výzkumu s evropskými univerzitami či čínskou univerzitou. Na takové jednání přijel např. děkan prof. Jian Li z State Key Laboratory of Power Transmission Equipment & System Security and New Technology, School of Electrical Engineering. Součástí konference byla také jednání o mobilitách v rámci projektu Erasmus a stáže studentů v Číně. Největším přínosem konference pro ZČU pak byla jednání k vznikající síti pracovišť v centrální Evropě, která se připravuje na podání společných projektů do evropských výzev pro výzkum a vývoj.

_MG_5595

_MG_5581