Návštěva francouzského velvyslance na RICE

Francouzský velvyslanec J. E. Roland Galharague si prohlédl výzkumné prostory Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při návštěvě Západočeské univerzity v Plzni (ZČU).

Pan velvyslanec přijal pozvání od rektora ZČU, Miroslava Holečka, který jej oslovil na základě zářiového setkání vedení francouzských a českých univerzit za účelem navázání další spolupráce.

Po prohlídce fakult, které Západočeská univerzita (ZČU) nabízí, zavítal pan velvyslanec do RICE, kde ho uvítal děkan Fakulty elektrotechnické (FEL) Jiří Hammerbauer, ředitel RICE Zdeněk Peroutka, provozní ředitel RICE Petr Frýbl a Jana Jiříčková z katedry elektroenergetiky a ekologie FEL. Pan Galharague měl možnost prohlédnout si interiéry výzkumného centra spolu s jejich produkty. Prezentován byl zásahový hasičský oblek včetně rukavic a bot SmartPRO, ale také kompaktní pixelový detektor ionizujících záření FITPix.

Delegace následně pokračovala exkurzí Západočeské univerzity a byla zakončena setkáním pana velvyslance s vyučujícími francouzského jazyka v místní kavárně Kulturka. Pozitivním přínosem této návštěvy je náklonost pana velvyslance k rozvoji mobilitních výměn studentů a zaměstnanců ve spolupráci s francouzskými vysokými školami a také podpoření aktivit směřujících k rozšíření výuky francouzštiny.

03.11.17