Přejít k obsahu

Aktuality

Aktuality

 • Naši kolegové se zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017
  Naši kolegové se zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017

  Výzkumníci z týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se minulý týden zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017, která se koná jednou za dva roky a jde o významné sympozium zaměřené na numerické metody v elektromagnetismu.

  27.06.17
  Číst dále >
 • Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL
  Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL

  Odborníci na elektrické pohony budou 6. a 7. června diskutovat o novinkách a trendech na jubilejním 35. ročníku celostátní Konference o elektrických pohonech.Místem konání konference je tradičně Fakulta elektrotechnická ZČU.

  05.06.17
  Číst dále >
 • Martin Hirman získal cenu na mezinárodní konferenci ISSE 2017 v Sofii
  Martin Hirman získal cenu na mezinárodní konferenci ISSE 2017 v Sofii

  Na 40. ročníku mezinárodní konference ISSE v Sofii byl oceněn příspěvek, který se zabývá realizací vědeckého experimentu a který se věnuje drsnosti flexibilních substrátů. Příspěvek prezentoval Martin Hirman a za svoje vystoupení získal ocenění "Excellent Poster Award for Young Scientist".

  25.05.17
  Číst dále >
 • Projekt, na kterém se podíleli výzkumníci z naší fakulty, získal mezinárodní ocenění
  Projekt, na kterém se podíleli výzkumníci z naší fakulty, získal mezinárodní ocenění

  Výzkumný tým FEL – RICE, který se podílel na řešení mezinárodního projektu RiMaCon (Risk Management Software System for SMEs in the Construction Industry) získal jednu z cen West Midlands Celebrating Construction Awards 2017. Oceněny byly výsledky mezinárodního evropského projektu EU 7.RP, který byl řešen v rámci   aktivity Marie Curie. Západočeská univerzita byla členem konsorcia tohoto projektu. Dalšími členy konscorcia byly Vettorazzo Costruzioni s.r.l. (IT), Computors Ltd (UK), University of Wolverhampton (UK) – hlavní koordinátor projektu.

  24.05.17
  Číst dále >
 • Pixelový částicový detektor je k vidění na Jaderných dnech
  Pixelový částicový detektor je k vidění na Jaderných dnech

  V rámci akce „Jaderné dny 2017“, která právě nyní probíhá na Fakultě strojní ZČU, mohou návštěvníci vidět spoustu zajímavých exponátů tykající se jaderné energetiky. Tedy průmyslového oboru, který má v Plzni a na ZČU dlouhou tradici. Jeden z exponátů pochází i z našeho výzkumného centra.

  17.05.17
  Číst dále >
 • Spolupracujeme se silnými a významnými partnery
  Spolupracujeme se silnými a významnými partnery

  Firma ABB byla jedním z dodavatelů vybavení do halové laboratoře našeho výzkumného centra. O spolupráci pak vzniklo následující video, které společnost uvolnila pro své průmyslové partnery.

  31.03.17
  Číst dále >
 • Chytrý zásahový oblek pro hasiče si z Brna odváží cenu Zlatý Ampér
  Chytrý zásahový oblek pro hasiče si z Brna odváží cenu Zlatý Ampér

  Ocenění Zlatý Ampér získal včera chytrý zásahový oblek smartPRO na letošním 25. ročníku veletrhu AMPER v Brně. Po prosincovém vítězství v mezinárodním předkomerčním tendru v rámci projektu Smart@Fire je to další úspěch českého konsorcia sdružujícího výzkumný tým z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni a společností VOCHOC, Holík International, Elitronic a Applycon. Fakulta elektrotechnická získala toto ocenění také v roce 2013, kdy byl oceněn modulární řídicí systém REMCS.

  22.03.17
  Číst dále >
 • Bojujeme o Zlatý Ampér
  Bojujeme o Zlatý Ampér

  V Brně dnes začal veletrh AMPER 2017. Mezi prvními návštěvníky našeho stánku byli členové poroty soutěže Zlatý Amper.

  21.03.17
  Číst dále >
 • V Brně se chystá veletrh AMPER a nebudeme na něm chybět
  V Brně se chystá veletrh AMPER a nebudeme na něm chybět

  Zveme vás k prohlídce našeho stánku na letošním ročníku veletrhu AMPER v Brně. Uskuteční se od 21. do 24. března na brněnském výstavišti. Najdete nás v hale V, řada 8, stánek č. 8.22.

  09.03.17
  Číst dále >
 • Hasičské obleky českého konsorcia dobyly Evropu
  Hasičské obleky českého konsorcia dobyly Evropu

  Výzkumný tým RICE pod vedením docenta Aleše Hamáčka zaznamenal obrovský úspěch v Evropě. Chytré hasičské zásahové obleky, na jejichž vývoji se tým podílel společně s firmami VOCHOC, Holík International, Elitronic a Applycon, byly v předkomerčním tendru (Pre-commercial procurement tender) označeny jako nejlepší.

  19.12.16
  Číst dále >
 • Slavný Třebechovický Proboštův betlém pohání systém navržený odborníky z RICE
  Slavný Třebechovický Proboštův betlém pohání systém navržený odborníky z RICE

  Výzkumníci z našeho centra se podíleli na restaurování národní kulturní památky – Třebechovického Proboštova betlému. V květnu letošního roku zprovoznili nový pohon a koncem listopadu dokončili instalaci zabezpečovacího systému. Betlém je nyní připraven ukázat se v celé své kráse návštěvníkům, kteří během adventu zavítají do Třebechovického muzea betlémů.

  08.12.16
  Číst dále >
 • Chytré obleky pro hasiče byly k vidění při cvičném požáru v restauraci Na Spilce
  Chytré obleky pro hasiče byly k vidění při cvičném požáru v restauraci Na Spilce

  Dnes ráno se uskutečnil cvičný zásah hasičů v restauraci Na Spilce v plzeňském pivovaru. Hasiči při zásahu použili "chytré obleky", na jejichž vývoji se podílí výzkumný tým z RICE.

  05.12.16
  Číst dále >
 • Zástupci týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se účastní konference CEFC 2016 na Floridě
  Zástupci týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se účastní konference CEFC 2016 na Floridě

  Výzkumníci z týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se v těchto dnech účastní prestižní konference CEFC 2016, která se koná jednou za dva roky a jde o jednu z největších akcí zaměřenou na výpočetní elektromagnetismus.

  15.11.16
  Číst dále >
 • Práce organizátorů konference Diagnostika ´16 byla oceněna
  Práce organizátorů konference Diagnostika ´16 byla oceněna

  Organizátoři mezinárodní konference Conference on Diagnostics in Electrical Engineering (Diagnostika ´16), kterou pořádá Fakulta elektrotechnická ZČU v Plzni a výzkumné centrum RICE, se dočkali dalšího uznání. Konference se konala letos už podvanácté.

  09.11.16
  Číst dále >
 • IECON 2016 opět úspěšný
  IECON 2016 opět úspěšný

  Letošní ročník prestižní světové konference IECON 2016 byl pro účastníky z RICE mimořádně úspěšný. Ocenění, která přivezli, je potvrzením vysoké kvality prezentovaných příspěvků.

  09.11.16
  Číst dále >
 • Výzkumné centrum RICE navštívil M. Rijssenbeek z CERNu
  Výzkumné centrum RICE navštívil M. Rijssenbeek z CERNu

   

  Vědec z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) navštívil Fakultu elektrotechnickou ZČU v Plzni a prohlédl si výzkumné centrum RICE.  Naše centrum s touto mezinárodní organizací sídlící v Ženevě spolupracuje na projektu vývoje detektoru částic.

  04.11.16
  Číst dále >
 • Europoslanec Evžen Tošenovský navštívil výzkumné centrum RICE
  Europoslanec Evžen Tošenovský navštívil výzkumné centrum RICE

  Poslanec Evropského parlamentu Evžen Tošenovský, který je místopředsedou Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku, navštívil výzkumné centrum RICE. Pro zájemce z řad energetických odborníků vystoupil s přednáškou na téma současných trendů v evropské energetice.

  26.10.16
  Číst dále >
 • Výzkumník z RICE mezi oceněnými studenty
  Výzkumník z RICE mezi oceněnými studenty

  Západočeská univerzita v Plzni každoročně uděluje mimořádné stipendium rektora studentům, kteří reprezentují univerzitu na mezinárodních vědeckých, kulturních či sportovních soutěžích a dosahují vynikajících studijních výsledků. Byl mezi nimi i doktorand a výzkumník z RICE Tomáš Bystřický. 

  25.10.16
  Číst dále >
 • Cena pro stavbu RICE
  Cena pro stavbu RICE

  Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Západočeské univerzity v Plzni je jedním z trojice držitelů ocenění Okresní hospodářské komory Plzeňsko za významný investiční počin letošního roku. Ceny byly uděleny v rámci galavečera fóra realitních, stavebních a investičních příležitostí FINPEX 2016, který se konal v úterý 4. října v Měšťanské besedě v Plzni.

  12.10.16
  Číst dále >
 • Profesor Peroutka vystoupil s vyzvanou přednáškou na konferenci PEMC
  Profesor Peroutka vystoupil s vyzvanou přednáškou na konferenci PEMC

  Koncem září měl ředitel RICE vyzvanou přednášku na téma  “Challenges of Modern AC Motor Traction Drives” na konferenci  PEMC (Power Electronics  and Motion Control) ve Varně v Bulharsku. 

  04.10.16
  Číst dále >

Patička