Přejít k obsahu

Student Fakulty elektrotechnické šíří elektromobilitu

Jedna z mnoha ambicí studenta doktorandského studia na Fakultě elektrotechnické Miroslava Blohmanna je prosazovat rozvoj elektromobility.

Přestože svůj první elektromobil postavil teprve před půl rokem, dnes má již vybudovanou síť dealerů a jeho elektromobily je možné zakoupit na 10 místech po celé České Republice.

Výrobě elektrovozů věnuje Miroslav Blohmann veškerý svůj volný čas. V současné době stále studuje na Fakultě elektrotechnické doktorandské studium v oboru Elektrotechnika a informatika a zároveň pracuje v zahraniční firmě jako vývojový inženýr výkonové elektroniky.

Miroslav Blohmann je přesvědčený, že svět elektromobilů postupuje mílovými kroky kupředu, a ačkoliv na našich silnicích zatím potkáte elektromobil spíše ojediněle, věří, že během pár let  budou denní součástí našich životů.  O jeho projektu elBlesk hovoří jako o „originálním řešení 100% elektrické dopravy v podobě velmi levných, jednoduchých a spolehlivých elektrických vozidel s nízkými provozními náklady a minimálními požadavky na údržbu“. Vozidla elBlesk jsou koncipována tak, aby maximálně splňovala požadavky na každodenní dopravu a zároveň byla jejich cena velice příznivá a byla tak dostupná každému.     

Další bezespornou výhodou elBlesk vozů je možnost nabíjení z běžné zásuvky, plné nabití trvá 6 – 8 hodin a dojezd vozu je 100 km. Tříkolku elBlesk je možné řídit od 15 let a auto City S od 16 let.

Těšíme se na další plány a nápady našeho studenta a přejeme mu do budoucna hodně úspěchů.

kn2_9924_s-6_web


18.12.18
Zpět na seznam aktualit

Patička