Přejít k obsahu

Hasičské obleky českého konsorcia dobyly Evropu

Výzkumný tým RICE pod vedením docenta Aleše Hamáčka zaznamenal obrovský úspěch v Evropě. Chytré hasičské zásahové obleky, na jejichž vývoji se tým podílel společně s firmami VOCHOC, Holík International, Elitronic a Applycon, byly v předkomerčním tendru (Pre-commercial procurement tender) označeny jako nejlepší.

Tři roky trvajícího tendru, který byl zorganizován v rámci FP7 projektu nazvaného Smart@fire, se zúčastnilo na 54 konsorcií z celé Evropy. Na finální konferenci v Bruselu, bylo české konsorcium jediné, které splnilo veškerá kritéria tendru včetně závěrečných testů. Ukázalo se, že má také velký technologický náskok oproti dalším potenciálním dodavatelům, a výrazně se tak zvyšují jeho šance v chystaných výběrových řízeních na dodávku chytrých hasičských obleků pro hasiče ze čtyř evropských zemí. Ty jsou v následujících třech letech připraveny za tyto technologie zaplatit přibližně 15 milionů eur.

konsorcium_web

Zástupci českého konsorcia (zleva): Fabrizio Pucci (Dune sistemi s.r.l.), Milan Baxa (Applycon), Roman Kotrč (Elitronic), Radek Soukup (RICE), Aleš Hamáček (RICE), Tomáš Pekař (Holík International), Petr Loukora (VOCHOC), Michal Homolka (VOCHOC), Petr Kašpar (RICE), dole sedící Tomáš Chaloupek (Elitronic).


19.12.16
Zpět na seznam aktualit

Patička