Přejít k obsahu

Výzkumník z RICE mezi oceněnými studenty

Západočeská univerzita v Plzni každoročně uděluje mimořádné stipendium rektora studentům, kteří reprezentují univerzitu na mezinárodních vědeckých, kulturních či sportovních soutěžích a dosahují vynikajících studijních výsledků. Byl mezi nimi i doktorand a výzkumník z RICE Tomáš Bystřický. 

Letos bylo oceněno 22 studentů a jedním z nich byl i student Fakulty elektrotechnické Tomáš Bystřický. Ten spolu s tímto oceněním získal i stipendium Plzeňského kraje.

Tomáš Bystřický se v rámci svého velmi úspěšného doktorandského studia věnuje progresivní oblasti chytrých textilií, především pak možnostem jejich využití při elektrokardiografii. Své výsledky již úspěšně prezentoval v rámci mezinárodní konference ISSE 2016 a podílí se na řešení výzkumných projektů RICE. Kromě své odborné činnosti se věnuje také práci trenéra v biatlonovém oddíle a především pak své vlastní běžecké kariéře, ve které dosáhl výrazných úspěchů ve světovém měřítku. V roce 2016 dosáhl výborných výsledků v několika závodech světového poháru Skyrunner World Series, mistrovství světa Skyrunning World Championships a mnoha domácích závodů. Vedení univerzity tak kromě vynikajících studijních výsledků ocenilo i to, že jako jeden z nejlepších českých horských běžců přispívá k propagaci Západočeské univerzity v Plzni.   


25.10.16
Zpět na seznam aktualit

Patička