Přejít k obsahu

Aktuality

Aktuality

 • Chytrý zásahový oblek pro hasiče si z Brna odváží cenu Zlatý Ampér
  Chytrý zásahový oblek pro hasiče si z Brna odváží cenu Zlatý Ampér

  Ocenění Zlatý Ampér získal včera chytrý zásahový oblek smartPRO na letošním 25. ročníku veletrhu AMPER v Brně. Po prosincovém vítězství v mezinárodním předkomerčním tendru v rámci projektu Smart@Fire je to další úspěch českého konsorcia sdružujícího výzkumný tým z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni a společností VOCHOC, Holík International, Elitronic a Applycon. Fakulta elektrotechnická získala toto ocenění také v roce 2013, kdy byl oceněn modulární řídicí systém REMCS.

  22.03.17
  Číst dále >
 • Bojujeme o Zlatý Ampér
  Bojujeme o Zlatý Ampér

  V Brně dnes začal veletrh AMPER 2017. Mezi prvními návštěvníky našeho stánku byli členové poroty soutěže Zlatý Amper.

  21.03.17
  Číst dále >
 • V Brně se chystá veletrh AMPER a nebudeme na něm chybět
  V Brně se chystá veletrh AMPER a nebudeme na něm chybět

  Zveme vás k prohlídce našeho stánku na letošním ročníku veletrhu AMPER v Brně. Uskuteční se od 21. do 24. března na brněnském výstavišti. Najdete nás v hale V, řada 8, stánek č. 8.22.

  09.03.17
  Číst dále >
 • Hasičské obleky českého konsorcia dobyly Evropu
  Hasičské obleky českého konsorcia dobyly Evropu

  Výzkumný tým RICE pod vedením docenta Aleše Hamáčka zaznamenal obrovský úspěch v Evropě. Chytré hasičské zásahové obleky, na jejichž vývoji se tým podílel společně s firmami VOCHOC, Holík International, Elitronic a Applycon, byly v předkomerčním tendru (Pre-commercial procurement tender) označeny jako nejlepší.

  19.12.16
  Číst dále >
 • Slavný Třebechovický Proboštův betlém pohání systém navržený odborníky z RICE
  Slavný Třebechovický Proboštův betlém pohání systém navržený odborníky z RICE

  Výzkumníci z našeho centra se podíleli na restaurování národní kulturní památky – Třebechovického Proboštova betlému. V květnu letošního roku zprovoznili nový pohon a koncem listopadu dokončili instalaci zabezpečovacího systému. Betlém je nyní připraven ukázat se v celé své kráse návštěvníkům, kteří během adventu zavítají do Třebechovického muzea betlémů.

  08.12.16
  Číst dále >
 • Chytré obleky pro hasiče byly k vidění při cvičném požáru v restauraci Na Spilce
  Chytré obleky pro hasiče byly k vidění při cvičném požáru v restauraci Na Spilce

  Dnes ráno se uskutečnil cvičný zásah hasičů v restauraci Na Spilce v plzeňském pivovaru. Hasiči při zásahu použili "chytré obleky", na jejichž vývoji se podílí výzkumný tým z RICE.

  05.12.16
  Číst dále >
 • Zástupci týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se účastní konference CEFC 2016 na Floridě
  Zástupci týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se účastní konference CEFC 2016 na Floridě

  Výzkumníci z týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se v těchto dnech účastní prestižní konference CEFC 2016, která se koná jednou za dva roky a jde o jednu z největších akcí zaměřenou na výpočetní elektromagnetismus.

  15.11.16
  Číst dále >
 • Práce organizátorů konference Diagnostika ´16 byla oceněna
  Práce organizátorů konference Diagnostika ´16 byla oceněna

  Organizátoři mezinárodní konference Conference on Diagnostics in Electrical Engineering (Diagnostika ´16), kterou pořádá Fakulta elektrotechnická ZČU v Plzni a výzkumné centrum RICE, se dočkali dalšího uznání. Konference se konala letos už podvanácté.

  09.11.16
  Číst dále >
 • IECON 2016 opět úspěšný
  IECON 2016 opět úspěšný

  Letošní ročník prestižní světové konference IECON 2016 byl pro účastníky z RICE mimořádně úspěšný. Ocenění, která přivezli, je potvrzením vysoké kvality prezentovaných příspěvků.

  09.11.16
  Číst dále >
 • Výzkumné centrum RICE navštívil M. Rijssenbeek z CERNu
  Výzkumné centrum RICE navštívil M. Rijssenbeek z CERNu

   

  Vědec z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) navštívil Fakultu elektrotechnickou ZČU v Plzni a prohlédl si výzkumné centrum RICE.  Naše centrum s touto mezinárodní organizací sídlící v Ženevě spolupracuje na projektu vývoje detektoru částic.

  04.11.16
  Číst dále >
 • Europoslanec Evžen Tošenovský navštívil výzkumné centrum RICE
  Europoslanec Evžen Tošenovský navštívil výzkumné centrum RICE

  Poslanec Evropského parlamentu Evžen Tošenovský, který je místopředsedou Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku, navštívil výzkumné centrum RICE. Pro zájemce z řad energetických odborníků vystoupil s přednáškou na téma současných trendů v evropské energetice.

  26.10.16
  Číst dále >
 • Výzkumník z RICE mezi oceněnými studenty
  Výzkumník z RICE mezi oceněnými studenty

  Západočeská univerzita v Plzni každoročně uděluje mimořádné stipendium rektora studentům, kteří reprezentují univerzitu na mezinárodních vědeckých, kulturních či sportovních soutěžích a dosahují vynikajících studijních výsledků. Byl mezi nimi i doktorand a výzkumník z RICE Tomáš Bystřický. 

  25.10.16
  Číst dále >
 • Cena pro stavbu RICE
  Cena pro stavbu RICE

  Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Západočeské univerzity v Plzni je jedním z trojice držitelů ocenění Okresní hospodářské komory Plzeňsko za významný investiční počin letošního roku. Ceny byly uděleny v rámci galavečera fóra realitních, stavebních a investičních příležitostí FINPEX 2016, který se konal v úterý 4. října v Měšťanské besedě v Plzni.

  12.10.16
  Číst dále >
 • Profesor Peroutka vystoupil s vyzvanou přednáškou na konferenci PEMC
  Profesor Peroutka vystoupil s vyzvanou přednáškou na konferenci PEMC

  Koncem září měl ředitel RICE vyzvanou přednášku na téma  “Challenges of Modern AC Motor Traction Drives” na konferenci  PEMC (Power Electronics  and Motion Control) ve Varně v Bulharsku. 

  04.10.16
  Číst dále >
 • Zveme vás na Noc vědců
  Zveme vás na Noc vědců

  Zveme vás na další ročník akce Noc vědců. Uskuteční se v pátek 30. 9. 2016 od 17  do 23 hodin ve Středisku volného času Radovánek v Pallově ulici. Naši expozici najdete hned v přízemí objektu.

  29.09.16
  Číst dále >
 • Výzkumné centrum RICE představí novou generaci pohonné jednotky
  Výzkumné centrum RICE představí novou generaci pohonné jednotky

  Ve dnech 20. – 23. září 2016 představí pracovníci výzkumného centra RICE společně s firmou Wikov MGI a.s. zcela novou generaci trakční pohonné jednotky na největším mezinárodním veletrhu dopravní techniky Innotrans, který se koná pravidelně v německém Berlíně

  16.09.16
  Číst dále >
 • Časosběrné video
  Časosběrné video

  Dva roky trvala stavba Regionálního inovačního centra RICE. Vyrostlo "na zelené louce" v těsné blízkosti Fakulty elektrotechnické ZČU.

   

   

  18.07.16
  Číst dále >
 • Výzkumné centrum RICE bylo slavnostně otevřeno
  Výzkumné centrum RICE bylo slavnostně otevřeno

  Plzeň, 15. 6. 2016 Západočeská univerzita v Plzni slavnostně otevřela ve středu 15. června ve svém areálu na Borských polích za přítomnosti místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka a dalších významných hostů Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE).

  16.06.16
  Číst dále >
 • Pořad Zázraky přírody odvysílá reportáž natočenou v RICE
  Pořad Zázraky přírody odvysílá reportáž natočenou v RICE

  Určitě si zítra nenechte ujít vysílání dalšího dílu pořadu Zázraky přírody. Dozvíte se v něm více o vývoji inteligentních obleků.

  10.06.16
  Číst dále >
 • V Plzni začala mezinárodní konference ESCO 2016
  V Plzni začala mezinárodní konference ESCO 2016

  ESCO 2016 je v pořadí pátým setkáním úspěšné série interdisciplinárních konferencí na téma výpočty a vizualizace, kterou organizují výzkumníci ze skupiny Matematicko-fyzikální modelování a výpočty Regionálního inovačního centra elektrotechniky.

  07.06.16
  Číst dále >

Patička