Přejít k obsahu

Aktuality

Aktuality

 • Návštěva Izraelského velvyslance
  Návštěva Izraelského velvyslance

  Izraelský velvyslanec Daniel Meron navštívil výzkumné prostory Fakulty Elektrotechnické (FEL) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU).

  15.05.18
  Číst dále >
 • Ocenění za přínos pro letectví, kosmonautiku a jejich propagaci
  Ocenění za přínos pro letectví, kosmonautiku a jejich propagaci

  Deset jednotlivců a tři kolektivy dnes převzali z rukou členů podvýboru Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny pro letectví a vesmírný program a Rady pro výběr oceněných, působící při tomto podvýboru, ocenění za celoživotní přínos pro československé letectví, kosmonautiku a jejich propagaci za rok 2017.

  20.03.18
  Číst dále >
 • Fakulta elektrotechnická bude rok využívat Volkswagen e-Golf
  Fakulta elektrotechnická bude rok využívat Volkswagen e-Golf

  Zástupci Fakulty elektrotechnické (FEL) převzali v den konání 6. diskusního fóra Smart City Plzeň elektromobil Volkswagen e-Golf. K ročnímu testování ho fakultě zapůjčila společnost Porsche Česká republika.

  13.03.18
  Číst dále >
 • Odborníci z RICE zajišťují větší spolehlivost přijímačů koncentrované fotovoltaiky
  Odborníci z RICE zajišťují větší spolehlivost přijímačů koncentrované fotovoltaiky

  Vědci z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při Fakultě elektrotechnické (FEL) vyvinuli novou technologii pro vytváření pokročilých přijímačů slunečního záření využívaných v systémech koncentrované fotovoltaiky. Zajistili jejich vyšší výkonnost, spolehlivost a životnost.

  28.02.18
  Číst dále >
 • Inaugurace nového děkana
  Inaugurace nového děkana

  Dne 28. 2. 2018 proběhla inaugurace nového děkana Fakulty elektrotechnické ZČU profesora Zdeňka Peroutky. 

  28.02.18
  Číst dále >
 • RICE má nejmodernější konfokální mikroskop v Evropě
  RICE má nejmodernější konfokální mikroskop v Evropě

  Vědci z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při Fakultě elektrotechnické převzali ve čtvrtek 1. února od zástupců společnosti Olympus nový typ konfokálního laserového mikroskopu. Přístroj, který zkoumaný objekt zobrazuje ve 3D a dokáže ho zvětšit více než 17 000krát, má pracoviště Západočeské univerzity jako zatím jediné v Evropě.

  01.02.18
  Číst dále >
 • Profesor Pavel Karban
  Profesor Pavel Karban

  Doc. Ing. Pavel Karban, Ph.D., vedoucí katedry teoretické elektrotechniky a vedoucí týmu matematicko-fyzikálního modelování, byl 22. 1. 2018 jmenován profesorem.

  23.01.18
  Číst dále >
 • Oblek SmartPRO 2
  Oblek SmartPRO 2

  V pátek 15. 12. 2017 došlo v prostorech inovačního centra k předání výsledků projektu, kde vznikl ve spolupráci mezi Regionálním inovačním centrem elektrotechniky (RICE) a společností VOCHOC, s.r.o. záchranný hasičský oblek SmartPRO 2.

  15.12.17
  Číst dále >
 • Technologické fórum o Smart textiliích
  Technologické fórum o Smart textiliích

  Na Západočeské univerzitě v Plzni (ZČU) proběhlo technologické fórum na téma Chytré textilie, které uspořádaly Poradenská kancelář Horní Falc a Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE).

  08.11.17
  Číst dále >
 • Návštěva francouzského velvyslance na RICE
  Návštěva francouzského velvyslance na RICE

  Francouzský velvyslanec J. E. Roland Galharague si prohlédl výzkumné prostory Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při návštěvě Západočeské univerzity v Plzni (ZČU).

  03.11.17
  Číst dále >
 • Nový děkan FEL, profesor Zdeněk Peroutka
  Nový děkan FEL, profesor Zdeněk Peroutka

  Akademický senát dnešní volbou rozhodl o novém děkanovi Fakulty elektrotechnické (FEL), jímž se stal profesor Zdeněk Peroutka, ředitel Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) a proděkan FEL pro vědu a strategii. Do funkce děkana nastoupí v březnu 2018 a to na čtyřleté období.

  01.11.17
  Číst dále >
 • Hasičský oblek SmartPRO na Noci vědců
  Hasičský oblek SmartPRO na Noci vědců

  V plzeňské Techmania Science Center o. p. s. byla v pátek 6. 10. 2017 k vidění expozice Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) a Fakulty strojní, Západočeské univerzity v Plzni (ZČU), jakožto součást třináctého ročníku oblíbené celorepublikové akce Noc vědců.

  06.10.17
  Číst dále >
 • Návštěva společností ITRI Taiwan a TEKK
  Návštěva společností ITRI Taiwan a TEKK

  Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) přivítalo ve svých prostorech společnosti ITRI Taiwan (Industrial Technology Research Institute, Taiwan) a TEKK (Tchajpejská ekonomická a kulturní kancelář v Praze).

  03.10.17
  Číst dále >
 • Konference PRECEDE 2017 proběhla úspěšně na RICE
  Konference PRECEDE 2017 proběhla úspěšně na RICE

  Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni pořádalo mezinárodní konferenci „PRECEDE 2017“. Konference probíhala ve dnech 5. a 6. září v prostorách výzkumného centra RICE.

  06.09.17
  Číst dále >
 • Naši kolegové se zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017
  Naši kolegové se zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017

  Výzkumníci z týmu Matematicko-fyzikální modelování z RICE se minulý týden zúčastnili prestižní konference COMPUMAG 2017, která se koná jednou za dva roky a jde o významné sympozium zaměřené na numerické metody v elektromagnetismu.

  27.06.17
  Číst dále >
 • Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL
  Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL

  Odborníci na elektrické pohony budou 6. a 7. června diskutovat o novinkách a trendech na jubilejním 35. ročníku celostátní Konference o elektrických pohonech.Místem konání konference je tradičně Fakulta elektrotechnická ZČU.

  05.06.17
  Číst dále >
 • Martin Hirman získal cenu na mezinárodní konferenci ISSE 2017 v Sofii
  Martin Hirman získal cenu na mezinárodní konferenci ISSE 2017 v Sofii

  Na 40. ročníku mezinárodní konference ISSE v Sofii byl oceněn příspěvek, který se zabývá realizací vědeckého experimentu a který se věnuje drsnosti flexibilních substrátů. Příspěvek prezentoval Martin Hirman a za svoje vystoupení získal ocenění "Excellent Poster Award for Young Scientist".

  25.05.17
  Číst dále >
 • Projekt, na kterém se podíleli výzkumníci z naší fakulty, získal mezinárodní ocenění
  Projekt, na kterém se podíleli výzkumníci z naší fakulty, získal mezinárodní ocenění

  Výzkumný tým FEL – RICE, který se podílel na řešení mezinárodního projektu RiMaCon (Risk Management Software System for SMEs in the Construction Industry) získal jednu z cen West Midlands Celebrating Construction Awards 2017. Oceněny byly výsledky mezinárodního evropského projektu EU 7.RP, který byl řešen v rámci   aktivity Marie Curie. Západočeská univerzita byla členem konsorcia tohoto projektu. Dalšími členy konscorcia byly Vettorazzo Costruzioni s.r.l. (IT), Computors Ltd (UK), University of Wolverhampton (UK) – hlavní koordinátor projektu.

  24.05.17
  Číst dále >
 • Pixelový částicový detektor je k vidění na Jaderných dnech
  Pixelový částicový detektor je k vidění na Jaderných dnech

  V rámci akce „Jaderné dny 2017“, která právě nyní probíhá na Fakultě strojní ZČU, mohou návštěvníci vidět spoustu zajímavých exponátů tykající se jaderné energetiky. Tedy průmyslového oboru, který má v Plzni a na ZČU dlouhou tradici. Jeden z exponátů pochází i z našeho výzkumného centra.

  17.05.17
  Číst dále >

Patička