Přejít k obsahu
"New ideas,
          new challenges"
 • Vícefázové systémy - budoucnost elektrických vozidel

  Vývoj elektrických pohonů v poslední době zaznamenává prudký nárůst zejména v souvislosti s rozvojem plně elektrických (bateriových) a hybridních vozidel, a zároveň klade velký důraz na zvyšování účinnosti, spolehlivosti a minimalizaci rozměrů.

  Číst dále >
 • V laboratořích RICE pomáhá nové specializované depoziční zařízení

  Počítačově řídit přesné nanášení motivů, čar i bodů na nejrůznější typy povrchů a komponent. To umí robotický trojosý dispenzer Nordson EFD ProPlus 4 vybavený laserovým snímáním povrchu, který používají výzkumníci Regionálního inovačního centra elektrotechniky Fakulty elektrotechnické.

  Číst dále >
 • Výzkum elektrických pohonů spojí Fakultu elektrotechnickou s německým koncernem ZF

  Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) se bude podílet na společných výzkumných projektech s koncernem ZF, jedním ze světových lídrů v oblasti technologií a inovací v automobilovém průmyslu. Zástupci obou institucí dnes podepsali smlouvu o spolupráci na půdě Fakulty elektrotechnické ZČU, jejíž odborníci i studenti budou pro spolupráci se ZF důležití.

  Číst dále >
 • Fakulta elektrotechnická představila projekt zaměřený na elektrifikaci dopravy

  Děkan Fakulty elektrotechnické (FEL) Západočeské univerzity v Plzni Zdeněk Peroutka představil v pátek 22. listopadu ve sněmovním sále plzeňské radnice zástupcům města, kraje, průmyslových firem a dalších subjektů projekt Elektrotechnické technologie s vysokým podílem vestavěné inteligence pro dopravu. Výzkumné centrum RICE Fakulty elektrotechnické pro čtyřletý projekt získalo podporu v rámci strategie integrovaných územních investic (ITI) plzeňské metropolitní oblasti. Do řešení celospolečensky významného tématu se mohou zapojit i průmyslové podniky.

  Číst dále >

Patička