Přejít k obsahu
"New ideas,
          new challenges"
 • Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL

  Odborníci na elektrické pohony budou 6. a 7. června diskutovat o novinkách a trendech na jubilejním 35. ročníku celostátní Konference o elektrických pohonech.Místem konání konference je tradičně Fakulta elektrotechnická ZČU.

  Číst dále >
 • Martin Hirman získal cenu na mezinárodní konferenci ISSE 2017 v Sofii

  Na 40. ročníku mezinárodní konference ISSE v Sofii byl oceněn příspěvek, který se zabývá realizací vědeckého experimentu a který se věnuje drsnosti flexibilních substrátů. Příspěvek prezentoval Martin Hirman a za svoje vystoupení získal ocenění "Excellent Poster Award for Young Scientist".

  Číst dále >
 • Projekt, na kterém se podíleli výzkumníci z naší fakulty, získal mezinárodní ocenění

  Výzkumný tým FEL – RICE, který se podílel na řešení mezinárodního projektu RiMaCon (Risk Management Software System for SMEs in the Construction Industry) získal jednu z cen West Midlands Celebrating Construction Awards 2017. Oceněny byly výsledky mezinárodního evropského projektu EU 7.RP, který byl řešen v rámci   aktivity Marie Curie. Západočeská univerzita byla členem konsorcia tohoto projektu. Dalšími členy konscorcia byly Vettorazzo Costruzioni s.r.l. (IT), Computors Ltd (UK), University of Wolverhampton (UK) – hlavní koordinátor projektu.

  Číst dále >
 • Pixelový částicový detektor je k vidění na Jaderných dnech

  V rámci akce „Jaderné dny 2017“, která právě nyní probíhá na Fakultě strojní ZČU, mohou návštěvníci vidět spoustu zajímavých exponátů tykající se jaderné energetiky. Tedy průmyslového oboru, který má v Plzni a na ZČU dlouhou tradici. Jeden z exponátů pochází i z našeho výzkumného centra.

  Číst dále >

Patička